Radware ürünlerinin kısa anlatımı

0
896

DefensePro: Gerçek zamanlı volumetrik atakları engeller.

Ne için kullanılır :

  • İmza tabanlı DOS koruması
  • Volumetrik Ddos koruması ( Volümetrik Ataklar;  genel olarak, botnetler, zombi istemciler v.s. gibi çok yoğun trafik üretilerek, sunucunun bant genişliğini tamamen tüketmek üzere kurulu atak türüdür. )
  • SSL tabanlı syn-flood ataklara karşı koruma sağlar.
  • Davranışsal analiz ile anomally saldırılarını tespit eder ve engeller.

DefenseFlow: Genellikle ISP uç noktalarında connectorler vasıtası ile atağı tespit eder. Daha sonra yine connectorlor ile DefensePro’ya mitigation ( koruma ) ‘I başlatması için bilgi atar. Veya router’lara trafiği BGP ile başka bir rota üzerinden göndermesini sağlatabilir.

Appwall: Web Uygulama güvenlik duvarı ( WAF )’dır. Kritik web uygulamalarının hızlı ve güvenli bir şekilde erişimini sağlar. Ek olarak OWASP’ın top 10’da ki ataklarından üzerindeki imzalar ve davranışsal analizi sayesinde koruma sağlar.

Ne için kullanılır ;

  • Web Uygulama Güvenliği
  • PCI Compliance

Alteon: Radware Alteon Load balance ürünüdür. TCP/UDP 1-65535’e kadar tüm portları uygulama sunucularına doğru hızlı bir şekilde yük dengeleyici olarak çalışmasını sağlar.

  • Load Balance
  • SSL Offloading ( SSL sertifikalarının Alteon üzerinde sonlandırılması. Bu sayede sunucu performansının artırılması. )

Secure lisansı ile birlikte WAF özelliği de eklenebilir. Feature olarak Appwall’dan bir farkı yoktur.

AppSoluteVision: Appsolutevision Radware ürünlerinin tek bir noktadan yönetilmesi ,  monitor edilmesi ve konfigüre edilmesi için kullanılar bir araçtır. Ek bir lisanslama ile gelmektedir.

BotManagement  :  İnternet trafiğinin %52’si bot’lardan oluşmaktadır. Bu %52 bot’ların yarısı iyi bot , diğer yarısı da kötü bot’ları içermektedir. Radware ile uygulama sunucularına gelen trafiğin kaçta kaçının bot olduğunu ve yine bu kötü botların engellenmesi konusunda çözümleri mevcuttur.

Radware Servisleri :

Cloud WAF : Web uygulama sunucularını cloud üzerinden güvenliğini sağlayan bir servistir. Müşteri ortamına herhangi bir sunucu kurulumu yapılmamaktadır. Ayrıca bu servisde ddos koruması da mevcuttur.

Emergency Response Team ( ERT ) : Radware’in 7×24 uzman kadrosunun bulunduğu bir takım olup, müşterideki Radware ürünlerini sürekli izleyen ve atak durumunda anında müdahale eden bir ekiptir. Ayrıca servis kalemi olarak kitlist’e eklenmelidir.

Cloud Ddos : Müşteriye doğru gelen tüm trafik Radware üzerinden geçerek tekrardan müşteriye ulaştırılabilir. Burada da müşteriye sadece temiz trafiğin gelmesi amaçlanır. Ddos trafiği Radware tarafından önlenmiş olur.

Daha fazla detay yazı için banasorun.net üzerinden gelecek yeni yazıları takipte kalabilirsiniz.

https://banasorun.net/category/radware/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz