McAfee Enterprise, CASB ve Bulut Güvenliği’nde Liderliğini Korumaya Devam Ediyor.

0
1547

İş dönüşümleri için bulut hizmetleri kullanımının artması ve hibrit işgücü politikalarının kabul görmesi ile, Cloud Security Gateway’ler (Bulatta Güvenli Erişim Noktası – CSG) günümüzde en çok rağbet gören teknolojilerden biri haline geldi. Cloud Access Security Broker (CASB) olarak da bilinen CSG’ler, bulut ortamında bulunan kurumsal varlıkları gelişmiş tehditlerden koruyan güvenlik politikalarını uygulamakla ve eş zamanlı olarak bu varlıklara tüm lokasyon ve cihazlardan kolay ve güvenli erişimi sağlamaklar.

Bulut kullanımında geçtiğimiz iki yılda, uzaktan çalışmaya da bağlı olarak katlanarak artan bir büyümeye şahit olduk. McAfee Enterprise araştırma ekibiyle milyonlarca kullanıcıdan toplanan verilere göre, tüm endüstriler genelinde kurumsal bulut hizmetlerinin toplam kullanım oranı %50 artarken, işbirliği hizmetleri kullanımında %600 oranında bir artış yaşandığını görüyoruz. Bu durum, bulut hesaplarına dışarıdan yapılan saldırılarda %630 gibi müthiş bir artış oranını beraberinde getirdi. Tüm bu faktörleri ve trendleri göz önüne aldığımızda bulutta veri koruma, tehdit engelleme ve yasalara uyumluluk sağlamada en kritik rolü oynayan Bulatta Güvenli Erişim Noktaları (CSG’ler) her organizasyonun bulut güvenliği stratejisinde son derece önemli bir bileşen haline geldi.

McAfee Enterprise, sınıfında lider bir bulut güvenlik çözümüne sahip olması sayesinde müşterilerimize güç kazandırma odaklı bir strateji ile bulut güvenliği alanında yenilikler yaratmaya devam ediyor. Endüstride lider CSG çözümü olarak tanınan MVISION Cloud, organizasyonları bulut ortamına taşırken en önemli varlıkları olan veri bütünlüklerini korumalarına olanak sağlayarak, kurumların güvenliğinin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Siber güvenlik vizyonumuza dair en büyük kanıtlardan biri olan IDC MarketScape Worldwide Cloud Security Gateways 2021 Vendor Assessment (Doc # US48334521, Kasım 2021) raporunda, McAfee Enterprise’ın yine lider olarak tanımlandığını görüyoruz.

Rapora göre “McAfee, müşterilerini DLP, Kullanıcı Davranışları Analizi, XDR ve tehdit önleme hedefleri konusunda güçlendirmek üzere entegre edebildiği, ve içinde Secure Web Gateway, CSG, ve uç nokta güvenliğini de barındıran güçlü bir güvenlik çözümleri ekosistemine sahip olduğunu. McAfee, büyük çaplı kullanıcı tabanlarını destekleyebilmek için gereken ölçek ve hıza sahip olup, tavizsiz koruma ve DLP sunmaya odaklandığını” belirtilmiş.

McAfee Enterprise’ın multi vektörlü veri koruma becerileri, bulutun ötesine geçmekte; ve yönetilen uç noktalarda, ağ içi paylaşımlarda hatta on-prem veritabanlarında bulunan hassas varlıkları tespit edilip koruma altına alınmasına kadar, cihazdan buluta tam kapsamlı veri koruma sağlıyor. Sektörde lider veri koruma ve tehdit önleme becerileri, politika uygulama, veri sınıflandırma ve olay yönetimi aksiyonlarını merkezi bir konsoldan yönetmeye olanak tanıyan birleşik bir politika çatısı ile sıkı sıkıya entegre çalışarak hibrit BT dağıtımlarının yönetiminde maliyet ve karmaşayı azaltırken, kullanıcı deneyimini iyileştirdiğini söyleyebiliriz.

MVISION Cloud, Unified Cloud Edge (UCE) çözümümüzün integral bir bileşenidir, ve McAfee Enterprise yeni nesil Secure Web Gateway (SWG) ve MVISION Private Access (ZTNA) ile birlikte, endüstrideki en kapsamlı Security Services Edge (SSE) çözümünü sunar. SSE, Secure Access Service Edge (SASE) çatısının güvenlik elemanıdır. Tüm çekirdek SSE bileşenlerinin ortak noktası olan McAfee DLP teknolojisi ile, organizasyonlar tüm dijital ayak izleri üzerinde görünürlük ve kontrol sağlamak üzere tümleşik ve verimerkezli bir çatıyı kolayca kurabilir; dijital dönüşüme ve işyeri mobilitesine giden yolda hızla ilerleyebilirler.

Cihazdan buluta aktarılan verileri korumaya yönelik tümleşik bir güvenlik platformu kurmaya ve ileri düzey tehditlere karşı savunma sağlamaya yönelik vizyonumuz, McAfee Enterprise’ı çok sayıda forum genelinde siber güvenliğin lideri konumuna getirmiş olup, 2021 IDC MarketScape raporu bunun bir diğer belirgin örneği olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz