Acronis Cyber Cloud – Belirli dosyalar veya klasörler yedeklemeden nasıl hariç tutulur?

0
781
AcronisOneCikan

.xml uzantılı bir dosyaları yedekleme politikamızdan hariç tutmak istediğimizi varsayalım. Bu durumda, yedekleme planı seçeneklerinde dosya filtrelerini yapılandırmalıyız. Böylelikle istemediğimiz dosyalar depolama noktasında gereksiz alan harcamayacaktır.

Özellikle pandemi ile artan son kullanıcı yedekleme senaryolarında yedeklerin daha erken tamamlanmasını ve son kullanıcının evindeki internetini daha verimli kullanmayı sağalyabiliriz.

Bu operasoyon içni dosya filtrelerini yapılandırmak gerekir. Bunun için aşağıdaki yolları izleyebiliriz.

Protection planımızı seçmeli ve planımızda değişiklik yapmak için edit ile ilerlemeliyiz.

1

Backup plan ayarlarından – Backup Options’u change ile değiştirmeliyiz.

2

İlgili yönlendirme ile File Filters alanına ilerleyebiliriz.

Dosya filtreleri disk seviyesindeki yedeklemelerde, Full VM yada Full makine yedeklemelerinde veya Dosya seviyesin yedeklemeler için kullanılabilir. Senaryomuzda, Yalnızca aşağıdaki “kriterlere uyan dosyaları yedekle” (Back up Only files matching the folowing criteria) adı verilen dosya filtresi seçeneğini seçeceğiz:

Burada temel ofis dosyalarının uzantılarını ekliyor olacağım.

*.CSV, *.XLS, *.XLSX, *.EML, *.MSG, *.PST, *.OST, *.PPT, *.PPTX, *.PPS, *.DOC, *.DOCX, *.DOT, *.RTF

3

Buradaki asterisk (*) işareti, dosyanın adının herhangi biri olabileceği anlamına gelir, örneğin dosya uzantısı xls olan tüm dosyalar yedeklemek için *.xls şeklinde yazılmalıdır . Asterisk (*) işareti, bir dosya adındaki bir veya daha fazla karakterin yerinide alabilir. Örneğin, “doc * .txt” yazıldığında bu kriter, doc.txt ve document.txt iki dosya ile de eşleşir. Aynı sentaks klasör uzantıları içinde kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz